Psycholog dziecięcy Bielany Warszawa

Profesjonalne usługi psychologa dziecięcego w klinice w Warszawie: Dobre Energie, Kolektorska 24, 01-692 Warszawa, Telefon: 604 108 060. Jeśli szukasz psychologa dziecięcego, nie szukaj dalej.

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy dla swojego dziecka, jesteś w dobrym miejscu. Nasz zespół składa się z doświadczonych psychologów dziecięcych, którzy specjalizują się w pracy z dziećmi w różnym wieku i z różnymi potrzebami.

Nasza oferta skierowana jest do rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom najlepszą możliwą opiekę i pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych lub behawioralnych. 

Jesteśmy tutaj, by pomóc Twojemu dziecku i Twojej rodzinie.

Psycholog dzieci i młodzieży Bielany Warszawa

Dzieci i młodzież nieustannie wystawiane są na sytuacje stresowe. Trudne czasy mają na nie wpływ. Pragniemy pomóc im zrozumieć ich uczucia, wesprzeć je emocjonalnie, a takie warunki sprawią, że poczują się dobrze w podejmowaniu trudnych decyzji życiowych i będą świadome tego, że każdy problem ma wiele rozwiązań a one mają wpływ na swoje życie.

Konsultacja psychologa to poufne miejsce i dedykowany dla Ciebie czas do rozmowy o swoim życiu, swoich myślach i uczuciach oraz o wszystkim, co może być dla Ciebie nierozwiązane, problematyczne, niezrozumiałe, bolesne lub nieprzyjemne. Terapeuta pomoże Ci zrozumieć, co motywuje twoje zachowania i pomoże ci opracować narzędzia, których będziesz potrzebować, aby stawić czoła destrukcyjnym wzorcom. Indywidualne sesje trwają 50 minut i odbywają się 1-2 razy w tygodniu.

Kiedy warto zabrać dziecko do psychologa?

Kiedy warto zabrać dziecko do psychologa? Jako rodzice wszyscy chcemy tego, co najlepsze dla naszych dzieci i ich zdrowia psychicznego. Określenie, kiedy jest odpowiedni moment na szukanie profesjonalnej pomocy, może być trudne, ale im szybciej zwrócimy się o pomoc do psychologa, tym lepiej.

Jeśli Twoje dziecko wykazuje problemy behawioralne, takie jak agresja, trudności w interakcjach społecznych lub wycofywanie się z czynności, które wcześniej sprawiały mu radość, warto rozważyć rozmowę z psychologiem. Dodatkowo, jeśli nastąpiły drastyczne zmiany w nauce (spadek ocen lub brak motywacji) lub wzorcach snu (problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu), może to być również wskazówką, że należy szukać profesjonalnej pomocy.

Jak może objawiać się depresja u dziecka?

Najczęstszym objawem depresji w każdej grupie wiekowej jest uporczywe uczucie smutku lub obojętności, które może trwać kilka tygodni, a nawet dłużej. U dzieci depresja może objawiać się trudnościami w czerpaniu radości z czynności, które wcześniej sprawiały im radość lub drażliwością i złością bez wyraźnego powodu. Inne objawy obejmują zmiany w apetycie i wzorcach snu, wycofanie społeczne, nadmierny płacz lub brak energii do uczestniczenia w codziennych czynnościach.