Konsultacja lekarza psychiatry

Konsultacja lekarza psychiatry Warszawa Bielany

Pomimo faktu, że wiele osób zdecydowało się na wizytę, owiedziło terapeutę lub psychiatrę i niejednokrotnie uznają, że jest to najlepsza decyzja w ich życiu, niektórym osobom nadal może być trudno poprosić o pomoc

Napiętnowanie społeczne lub zwykłe nieporozumienia dotyczące poradnictwa lub psychiatrii często powstrzymują ludzi przed szukaniem usług, których potrzebują.

W Centrum Terapii Dobre Energie pomagamy rozwiać te mity, wątpliwości, które otaczają opiekę psychiatryczną.

Aby uzyskać konsultację, nie potrzebujesz zdiagnozowanego zaburzenia psychicznego.  Istnieje wiele powodów, dla których warto umówić się na wizytę, od stresorów życiowych (takich jak utrata bliskiej osoby) po zaburzenia równowagi biologicznej (takie jak niedobór hormonalny lub chemiczny).

  • Biologiczne czynniki warunkujące zdrowie psychiczne mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym z braku równowagi hormonalnej, nieodpowiedniego odżywiania, choroby fizycznej lub historii genetycznej.
  • Społeczne czynniki wyboru wizyty u psychiatry są związane z poczuciem bezradności lub przygnębienia jednostki z powodu zagubienia, dostrzeżonych obaw lub dysfunkcyjnych problemów rodzinnych.

Konsultacja psychiatryczna ma na celu rozpoznanie i zrozumienie zarówno przez lekarza, jak i pacjenta stanu pacjenta oraz rodzaju wsparcia, które jest wymagane do osiągnięcia uzgodnionych celów zdrowia psychicznego określonych w informacjach zebranych podczas konsultacji z lekarzem.

Aby umówić się na wizytę, zadzwoń do nas!

ZDROWIE PSYCHICZNE W EUROPIE I NA ŚWIECIE:

  • Każdego roku 25% populacji cierpi na depresję lub stany lękowe.
  • Około 50% poważnych depresji nie jest leczonych.
  • W 2018 r. około 13,5% wszystkich łóżek szpitalnych w UE stanowiły łóżka psychiatryczne.

Źródło: WHO

  • Każdego roku ponad jedna trzecia całej populacji UE cierpi na zaburzenia psychiczne. Szacuje się, że każdego roku 38,2% populacji UE cierpi na zaburzenia psychiczne, odpowiada to 164,8 mln dotkniętych osób.

Źródło: emocje.pro

  • Odsetek osób w wieku od 18 do 25 lat, które zgłaszały objawy zgodne z dużą depresją, wzrósł o 63% od 2009 do 2017 roku.

(Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, 2019)

Większość z nas w pewnym momencie będzie musiała udać się do lekarza z powodu  problemu problemu ze zdrowiem lub bólu i nie będzie miała z tym problemu. To samo dotyczy zdrowia psychicznego – nadszedł czas, aby każdy otrzymał potrzebną opiekę, kiedy jej potrzebuje

Nie musisz znajdować się w sytuacji kryzysowej ani otrzymać oficjalnej diagnozy, aby uzyskać pomoc specjalisty. Samo rozpoznanie, że coś jest nie tak, wystarczy, aby dotrzeć do nas i wyruszyć w podróż do bardziej radosnego, satysfakcjonującego życia.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów mógł żyć życiem, na które zasługuje i jakiego pragnie. Wierzymy, że ludzie mogą w pełni wykorzystać swój potencjał, pracować z ograniczającymi przekonaniami i nie tylko.

Sprawdź ofertę