Psychoedukacja Bielany Warszawa

Psychoedukacja w klinice Dobre-Energie na Warszawskich Bielanach: Kolektorska 24, 01-692 Warszawa, Telefon: 604 108 060. Jeśli chcesz się umówić na konsultację z psychoedukacji, nie szukaj dalej.

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy dla swojego dziecka, bliskich bądź dla siebie to jesteś w dobrym miejscu. Nasz zespół składa się z doświadczonych psychologów dziecięcych, którzy specjalizują się w pracy z dziećmi w różnym wieku i z różnymi potrzebami.

„Proces uczenia pacjentów i członków ich rodzin o naturze choroby, w tym o jej etiologii, progresji, konsekwencjach, rokowaniu, leczeniu i alternatywach”

Psychoedukacja łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej, terapii grupowej i edukacji. Podstawowym celem jest dostarczenie wiedzy na temat różnych aspektów stanów emocjonalnych i zachowania,  leczenia, tak aby mogło to przełożyć się na uzyskanie lepszych wyników terapeutycznych ogólnie.

  • Celem jest pomoc ludziom w lepszym zrozumieniu stanów zdrowia psychicznego
  • jest uważana za istotny aspekt procesu terapeutycznego
  • psychoedukacja jest elementem większości terapii traumy

Powszechnie wiadomo, że osoby, które rozumieją wyzwania, przed którymi stoją, a także posiadają wiedzę na temat swych osobistych umiejętności radzenia sobie, zasobów wewnętrznych i zewnętrznych oraz własnej siły, często lepiej radzą sobie z trudnościami, czują, że mają większą kontrolę nad swoim życiem i mają większą wewnętrzną zdolność do pracy na rzecz dobrego samopoczucia psychicznego i  emocjonalnego.

„Psychoedukacja poprawia wyniki zdrowotne i zmniejsza koszty opieki zdrowotnej u pacjentów z przewlekłymi chorobami fizycznymi, schorzeniami psychicznymi, intensywnie korzystającymi (somatykami) usług medycznych, nadużywających substancji psychoaktywnych oraz pacjentów przed lub po zabiegu chirurgicznym.”

Źródło: PSYCHOEDUCATION IN CONJUNCTION WITH PSYCHOTHERAPY PRACTICE, Evidence-Based Adjunctive Treatments, Practical Resources for the Mental Health Professional