Psychoedukacja

Psychoedukacja jest istotna, użyteczna i przede wszystkim skuteczna.

„Proces uczenia pacjentów i członków ich rodzin o naturze choroby, w tym o jej etiologii, progresji, konsekwencjach, rokowaniu, leczeniu i alternatywach”

Barker w Słowniku Opieki Społecznej

Psychoedukacja łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej, terapii grupowej i edukacji. Podstawowym celem jest dostarczenie wiedzy na temat różnych aspektów stanów emocjonalnych i zachowania,  leczenia, tak aby mogło to przełożyć się na uzyskanie lepszych wyników terapeutycznych ogólnie.

-celem jest pomoc ludziom w lepszym zrozumieniu stanów zdrowia psychicznego

– jest uważana za istotny aspekt procesu terapeutycznego

– psychoedukacja jest elementem większości terapii traumy

Powszechnie wiadomo, że osoby, które rozumieją wyzwania, przed którymi stoją, a także posiadają wiedzę na temat swych osobistych umiejętności radzenia sobie, zasobów wewnętrznych i zewnętrznych oraz własnej siły, często lepiej radzą sobie z trudnościami, czują, że mają większą kontrolę nad swoim życiem i mają większą wewnętrzną zdolność do pracy na rzecz dobrego samopoczucia psychicznego i  emocjonalnego .

„Psychoedukacja poprawia wyniki zdrowotne i zmniejsza koszty opieki zdrowotnej u pacjentów z przewlekłymi chorobami fizycznymi, schorzeniami psychicznymi, intensywnie korzystającymi (somatykami) usług medycznych, nadużywających substancji psychoaktywnych oraz pacjentów przed lub po zabiegu chirurgicznym.”

Źródło: PSYCHOEDUCATION IN CONJUNCTION WITH PSYCHOTHERAPY PRACTICE, Evidence-Based Adjunctive Treatments, Practical Resources for the Mental Health Professional

Nie musisz znajdować się w sytuacji kryzysowej ani otrzymać oficjalnej diagnozy, aby uzyskać pomoc specjalisty. Samo rozpoznanie, że coś jest nie tak, wystarczy, aby dotrzeć do nas i wyruszyć w podróż do bardziej radosnego, satysfakcjonującego życia.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów mógł żyć życiem, na które zasługuje i jakiego pragnie. Wierzymy, że ludzie mogą w pełni wykorzystać swój potencjał, pracować z ograniczającymi przekonaniami i nie tylko.

Sprawdź ofertę