Terapia par

Terapia par to forma psychoterapii , która może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi poprawić wasz związek

A jeśli masz problemy w związku, pomoże Ci to odbudować związek.

Najważniejsze zagadnienia terapii dla par to:

Role w związku

Przekonania i wartości

Finanse

Plany i cele na przyszłość

Czas spędzony razem

Relacje

Seks i intymność

Zdrowie

Wzajemne zrozumienie, identyfikacja problemów w związku i poprawa umiejętności komunikacyjnych skutkuje wzmocnieniem więzi i przywiązania, a to wszystko to w efekcie

Zwiększona satysfakcja z relacji

Jak znaleźć i wybrać odpowiedniego terapeutę?

Terapeuta może pomóc Ci rozwiązać problemy osobiste, niezależnie od tego, czy zmagasz się z lękiem, czy przechodzisz trudny rozwód. Ale jak znaleźć dla siebie bądź związku odpowiedniego terapeutę?

Przy poszukiwaniu terapeuty należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najpierw zdecyduj jaki rodzaj terapii Cię interesuje. Czy chcesz zobaczyć terapeutę specjalizującego się w terapii par, a może kogoś, kto skupia się na zaburzeniach lękowych? Istnieje wiele różnych rodzajów terapeutów, dlatego ważne jest, aby wiedzieć konkretnie czego szukasz i jakiej pomocy oczekujesz.

Gdy już zdecydujesz się na rodzaj terapii, następnym krokiem jest znalezienie terapeuty, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Oznacza to znalezienie kogoś kto zrozumie Twoje wartości i przekonania. Ważne jest również, aby znaleźć kogoś z kim czujesz się komfortowo w rozmowie, ponieważ powinieneś być w stanie zaufać swojemu terapeucie i mieć poczucie, że Cię rozumie.

Co to jest psychoterapia par i dlaczego pary mogą jej potrzebować?

Psychoterapia par to rodzaj terapii, która ma na celu pomóc parom w rozwiązywaniu problemów w związku. Może być wykorzystana, aby pomóc parom, które przeżywają trudności w swoim związku lub rozważają separację lub rozwód. Psychoterapia par może pomóc parom lepiej komunikować się, rozumieć nawzajem swoje potrzeby, uczucia oraz rozwiązywać konflikty. Może również pomóc parom rozwinąć nowe umiejętności radzenia sobie ze stresem i z trudnymi emocjami. Psychoterapię par może zalecić lekarz, psycholog, a najczęściej jest to decyzja podejmowana właśnie przez bliskie sobie osoby, które pomimo problemów chcą dalej walczyć o swój związek.

Brak seksu w związku – czy psychoterapia może pomóc?

Często dyskutuje się, czy seks w związku jest ważny. Niektórzy uważają, że seks jest ważną częścią związku, podczas gdy inni uważają, że nie jest tak ważny.

Osoby, które wierzą, że seks jest ważny, często mówią, że pomaga on w utrzymaniu fizycznego i emocjonalnego związku między partnerami. Twierdzą, że seks może pomóc w utrzymaniu iskry w związku i może pomóc w zwiększeniu poczucia intymności. Natomiast ci, którzy uważają, że seks nie jest tak ważny, często twierdzą, że istnieje wiele innych sposobów na utrzymanie fizycznej i emocjonalnej relacji z partnerem. Mogą również argumentować, że seks nie jest jedynym sposobem wyrażania intymności w związku. Tu pojawia się często konflikt. Nierzadko pary napotykają trudności w sferze erotycznej. Podczas gdy niektóre pary mogą samodzielnie poradzić sobie z tymi trudnościami, inne mogą odnieść korzyści dzięki psychoterapii dla par. Psychoterapia par może pomóc odkryć źródło ich problemów seksualnych oraz rozwinąć umiejętności radzenia sobie i komunikacji w celu poprawy ich relacji seksualnych. W niektórych przypadkach psychoterapia par może również pomóc parom w ponownym połączeniu emocjonalnym i fizycznym. Jeśli w Twoim związku występuje problem związany z seksem, rozważ skorzystanie z psychoterapii par u wykwalifikowanego terapeuty.

Oznaki, że terapia działa

Psychoterapia par to proces, który wymaga czasu, jednak przynosi związkowi wiele korzyści. Jednym ze znaków jest lepsza komunikacja między parą. Na początku terapii pary często komunikują się w sposób negatywny lub defensywny. Jednak w miarę postępu terapii, uczą się wyrażać swoje myśli i uczucia w bardziej pozytywny i produktywny sposób. Kolejnym znakiem, że terapia działa, jest zwiększona empatia między kobietą, a mężczyzną. Pary dowiadują się więcej o swoich doświadczeniach i uczuciach, stają się bardziej wyrozumiali i wspierają się nawzajem. Ponadto w miarę postępu terapii pary zazwyczaj odkrywają, że są w stanie lepiej rozwiązywać konflikty w konstruktywny sposób. 

Wniosek: Czy warto udać się na terapię dla par?

Psychoterapia par nie jest łatwa, ale może być tego warta, zdecydowanie. Jeśli Ty i Twój partner macie problemy z porozumiewaniem się, czujecie rozłąkę lub często znajdujecie się w konflikcie, terapia par pomoże Wam poprawić Wasz związek. Chociaż często jest to trudna decyzja, warto pomyśleć o wspólnie spędzonych latach/miesiącach lub o pociechach, które przyszły na świat. Psychoterapia par może pomóc dowiedzieć się więcej o sobie i swoim partnerze, rozwinąć empatię i zrozumienie oraz poczuć się bliżej emocjonalnie. Jeśli więc chcesz pracować nad związkiem, terapia par może być wartościowym doświadczeniem i decyzją, która może okazać się „decyzją życia”.

Terapia to wykorzystanie sprawdzonych i opartych na dowodach naukowych technik do zbadania Twoich zasobów oraz przyczyn problemów. To pozwala na powrót na właściwe tory i życie pełnią życia. Wiele metod terapeutycznych wyposaży Cię w umiejętności i mechanizmy radzenia sobie na całe życie, co oznacza, że ​​będziesz w stanie korzystać z tych narzędzi w przyszłości, jeśli kiedykolwiek poczujesz, że możesz mieć problemy takie jak stres, problemy zawodowe, problemy w życiu prywatnym i inne.

Nie musisz znajdować się w sytuacji kryzysowej ani otrzymać oficjalnej diagnozy, aby uzyskać pomoc specjalisty. Samo rozpoznanie, że coś jest nie tak, wystarczy, aby dotrzeć do nas i wyruszyć w podróż do bardziej radosnego, satysfakcjonującego życia.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów mógł żyć życiem, na które zasługuje i jakiego pragnie. Wierzymy, że ludzie mogą w pełni wykorzystać swój potencjał, pracować z ograniczającymi przekonaniami i nie tylko.

Sprawdź ofertę