Wsparcie w kryzysie psychicznym


Jeśli czujesz, że coś powstrzymuje Cię przed życiem takim, jakie sobie wyobrażasz, terapia może Ci pomóc.


Ogromną zaletą jest, że efekty są długotrwałe!

  • lepsze zrozumienie siebie
  • opracowanie strategii radzenia sobie ze stresem
  • poprawa jakości życia
  • doskonalenie umiejętności komunikacyjnych
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości
  • praca nad nawykami, które chce się zmienić
  • lepsze zdrowie – badania potwierdzają związek między zdrowiem umysłu a zdrowiem ciała, nieleczone problemy mogą wpływać na samopoczucie fizyczne
  • radzenie sobie z pojawiającymi się problemami – pielęgnacja i wzmacnianie własnych zasobów
  • eksploracja myśli, uczuć i zmartwień bez osądzania
  • rozwijanie autorefleksji i świadomości siebie

Kiedy nie masz pewności, co powstrzymuje Cię przed wprowadzeniem zmian, terapia może
pomóc Ci znaleźć odpowiedź.

złowiek w dobrym nastroju, czuje się bardziej energicznie, witalnie i zdrowo. Z drugiej strony, kiedy czuje się gorzej psychicznie, może odczuwać symptomy związane z całym ciałem. Dlaczego tak się dzieje?

Emocje mogą wpływać na nasze funkcjonowanie fizjologiczne. Tezę tę potwierdza wiele dowodów naukowych. Negatywne emocje nie tylko zwiększają podatność na infekcje. Mogą również wpływ na czas trwania infekcji, a także na procesy leczenia.

Może się to wiązać z tym, że pozytywny nastrój idzie w parze z wydzielaniem przeciwciała pierwszego rzutu: wydzielniczej immunoglobiny A. Substancja ta chroni nas na przykład przed przeziębieniem.Dlatego stan nastroju zwiększa lub zmniejsza odpowiedź naszego układu odpornościowego.

Stres 

Ludzie, którzy żyją w długotrwałym chronicznym stresie, częściej chorują. Są bowiem bardziej podatni na przeziębienie lub mniej odporni na poważniejsze choroby.

  • Kiedy człowiek dobrze się czuje psychicznie, ma również większą motywację aby zachować zdrowie i zadbać o siebie
  • Ludzie, którzy czują się gorzej emocjonalnie, postrzegają się jednocześnie jako mniej zdolni do zachowań prozdrowotnych

Profesjonalna pomoc i budowanie strategii radzenia sobie w sytuacjach trudnych

A zatem, biorąc pod uwagę to wszystko i wiedząc, że negatywne emocje są czasem nieuniknione, musimy ustanowić zdrowe nawyki.

Te nawyki, choć czasami zachmurzone nastrojem, zrekompensują niektóre negatywne skutki tych nastrojów. 

Ponadto, chociaż nastrój jest zmienny, jeśli mamy szeroki repertuar zachowań związanych z radzeniem sobie, smutki będą mniej intensywne, a ich skutki mniej uciążliwe.


Każdy z nas ostatnio często jest wystawiany na trudne sytuacje, przez kryzysy różnych dziedzin życia. Katastrofy spowodowane przez naturę to tylko niektóre z nich.

Obecnie najbardziej dotkliwymi i narastającymi kryzysami są kryzysy gospodarcze i polityczne. Mają one wpływ na zdrowie psychiczne. 

Kryzysy psychologiczne są naturalnym zjawiskiem w życiu człowieka, konieczne jest więc wypracowanie strategii radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i zapobieganie ich skutkom.

Nie musisz znajdować się w sytuacji kryzysowej ani otrzymać oficjalnej diagnozy, aby uzyskać pomoc specjalisty. Samo rozpoznanie, że coś jest nie tak, wystarczy, aby dotrzeć do nas i wyruszyć w podróż do bardziej radosnego, satysfakcjonującego życia.